teisipäev, 2. märts 2010

Maastikuvibulaskmine Rõuge noortele 2010Just sellist nime kandis siis 22.veebruaril Võru Partnerluskogule vibujahiklubi Mägilased esitatud projekt. Just see on ka põhjus, miks minult pole pikka aega ühtegi sissekannet ei blogis ega twitteris, mägilaste kodulehel ega foorumis.


Just projektile kulus kogu minu aeg, mis mul põhitööst üle jäi (ligi 80 tundi arvestuslikult), ka see aega, mis peaks olema mõeldud Väiksele Printsile. Selle hulka kuulus arvukalt unetuid öid, närvilist kiirustamist ja kõvasti energiajooki- Nüüd aga on projekt esitatud, puudujäägid seisuga 2.märts kõrvaldatud ning pole muud, kui oodata, kas minu kirjatükk ületab vajaliku punktikünnise. Minu erilised tänusõnad Liina Vähile Võru Partnerluskogus väga sooja, inimliku ja mõistva suhtumise eest!


Väike ülevaade ka projekti sisust: plaan koolitada Rõuge Noortekeskusega koostöös välja kohalike noorte tuumikgrupp lootuses, et nad leiavad vibulaskmises seda mis mina ja teised vibulaskjad ehk saada noortel silmad särama. Ja kirja sai see pandud nii:


Eesmärk on luua Rõuge noortele võimalused maastikuvibulaskmise harrastamiseks, tagades selleks vajalikud vahendid (vibud ja märklauad), koolitused (õppepäevad ja võistlused) ning õppematerjalid ning tingimused (viburada Kiidi Puhkekeskuses). Koolitatakse välja noored, kes on võimelised edaspidi ise tegelema treeningute läbiviimisega, uute inimeste koolitamisega, võistluste korraldamisega. Õppepäevadel saavad noored ka praktilise treeningvõistluse kogemuse, mida realiseerida juba 14.-16.mai Eesti Meistrivõistlustel Kiidi Puhkekeskuses. Kõik koolituse läbinud noored saavad tasuta MTÜ Mägilased klubi liikmelisuse aastaks 2010, mis annab neile automaatselt ka Eesti Maastikuvibu Liidu liikmestaatuse ning muudab nende võistlustulemused ametlikuks.


Nagu sellest lõigust näha, et meie prioriteetideks on noorte kaasamine maastikuvibulaskmisse, et tagada spordiala areng. Ja mägilaste tähtsündmuse Eesti Meistrivõistluste 2010 korraldamine, millele soovime anda võimalikult suurt ja laia kandepinda, kaasates sinna ka noori.


Uhh, pikk ja segane tekst, aga vähemalt on vaikus blogis katkestatud.

Uudisena ka see, et mägilaste arengukava on avaldamisküps, esimesel võimalusel teeme selle ka kõigile kättesaadavaks.


Noolelennukaid unenägusid kõigile!


Pildil: Eesti I Meistrivõistlused Vibujahis Tehvandil, kus Tartu Vibuklubi bänner on nii kenasti kõrvuti koos mägilaste bänneritega :)

Kommentaare ei ole: